حتما این سوال برایتان پیش آمده که تفاوت کرم‌های پوشاننده طبی با کرم پودر در چیست.

حتما تا به حال با این واقعیت رو به رو شده اید که برخی از کرم پودرها علی رغم داشتن رنگ های متنوع و جذاب و همچنین پوشانندگی بسیار بالا، بر روی پوست احساس سنگینی ایجاد کرده و باعث میشوند که پوست توانایی تنفس  نداشته باشد و یا اینکه بعداز استفاده از یک کرم پودر، بعد از مدتی لک هایی قهوه ای رنگ روی سطح پوست صورت به وجود آمده است.

از آنجایی که اکثر کرم پودرهای آرایشی با استفاده از پودرها، رنگ دانه ها و روغن های سنگین نامرغوب باعث ایجاد یک لایه‌ی بسیار ضخیم روی سطح پوست میشوند و بعضا هم میتواند برای مصرف کننده خوش آیند باشند، به دلیل جلوگیری از عملکرد طبیعی پوست و در بسیاری از موارد به خاطر ماندگاری طولانی مدت این محصول بر روی سطح پوست در طول شبانه روز، میتوانند در ایجاد انواع عوارض پوستی مانند جوش‌، آکنه و لک بسیار تاثیر گذار باشند.

متاسفانه امروزه در بعضی از جوامع به دلیل عدم آگاهی مصرف کننده، استفاده از محصولات آرایشی به ویژه انواع غیر استاندار پوشاننده ها از قبیل کرم پودرها و یا پنکک ها بعضا به دلیل داشتن قیمت مناسب تر نسبت به دیگر محصولات، به صورت افراطی صورت می گیرد که میتواند باعث بروز عوارض پوستی و حتی اجتماعی شده و به شدت به سلامت جامعه آسیب وارد کنند.

به همین دلیل استفاده از محصولاتی که اثرات ناخوشایندی روی سطح پوست به جای نمیگذارند و باعث تقویت و شادابی ساختار پوست شوند، میتوانند نقش مهمی در بهبود سلامت جامعه داشته باشند.

خوشبختانه امروزه محصولات متنوعی در شرکت های آرایشی و بهداشتی تولید شده که مورد تائید مراجع سلامت کشور بوده و حتی بسیاری از آنها را می توان به جای کرم پودر های ارایشی استفاده کرد که هم عوارض کرم پودر ها را ندارد و هم باعث تقویت و شادابی ساختار پوست میشوند.

یکی از انواع این محصولات کرم های  BB و CC  برند پرودرما میباشد، این محصولات یک فرآورده چند منظوره بسیار مناسب برای استفاده روزانه میباشند و بگونه ای فرموله شده اند که نیاز های آرایشی بانوان مانند استفاده از مرطوب کننده پوست، ضدآفتاب و ایجاد پوشش یکنواخت و هماهنگ با رنگ طبیعی پوست را بصورت همزمان و در کوتاهترین زمان ممکن در ابتدای روز فراهم آورده و با تجدید مصرف آن در طول روز علائم ناشی از خستگی پوست، استرس و مشغله کاری از بین رفته و طراوت و شادابی را به پوست بازمیگرداند. به اینصورت که با جذب و بازتابش پرتوهای ماورای بنفش از طریق جاذب های شیمیایی و  فیلترهای فیزیکی و با داشن فاکتور حفاظتی(SPF)  بالا سبب ایجاد حفاظت کامل در برابر تابش های زیانبار نور خورشید(UVA/UVB) میگردند. از طرف دیگر این محصولات حاوی ترکیبات موثر مرطوب کننده و نرم کننده میباشند که ضمن جلوگیری از کاهش رطوبت مورد نیاز پوست از ایجاد خشکی و ضخیم شدن لایه شاخی پوست جلوگیری نموده و سبب رفع و کاهش عوارضی مانند التهاب، قرمزی، خارش و ترک خوردگی پوست میگردند. همچنین با دارا بودن رنگدانه های معدنی با رنگ های بژ روشن و بژ طبیعی کاملا هماهنگ با رنگ طبیعی پوست میباشند و با ایجاد پوشش مناسب، صاف و یکنواخت، علاوه بر کمک به افزایش زیبایی، توانایی پوشاندن برخی ضایعات پوستی نظیر لکها و ناهمواریهای ناشی از جوش، چروک های سطحی، منافذ پوستی باز و سایر عیوب پوستی را نیز دارند و سبب ایجاد ظاهری یکدست و هموار بر روی پوست شده و برای انواع فتوتیپ های پوستی بسیار مناسب هستند.

این محصولات با عدم استفاده از روغن های معدنی، تری گلیسرید و ترکیبات چرب کومدوژنیک و با تنظیم ترشح چربی پوست و ایجاد تعادل بین آب و چربی، از مسدود شدن منافذ پوستی، تجمع چربی، ایجاد ظاهر براق در پوست و تکثیر و رشد باکتریها و در نهایت ایجاد آکنه جلوگیری مینمایند. این محصولات فاقد نگهدارنده های مضر پارابن بوده و با داشتن ترکیبات آنتی اکسیدانی موثر سبب کاهش اثر آلودگی ها و عوامل نامطلوب جوی بر روی پوست میشوند.

.

برای مشاهده کرم های پوشاننده BB و CC پرودرما اینجا کلیک کنید.